Спорт и фитнесБойни изкуства

Миша Aloyan: биография на боксьор

Миша Aloyan - боксьор, заслужил майстор на спорта на Руската федерация. Три пъти шампион на Русия, е европейски шампион. Също Aloyan - двукратен световен шампион, носител на Олимпийските игри.

Детство и първи стъпки в бокса

Миша Aloyan е роден двадесет и трети август 1988 г. в село Bambakshat Hoktemberyan област Армения. През 1997 г. той и родителите му се премества в град Новокузнецк. Там той започва бокс. Аз треньор Миша Никола Salikhov. След известно време той се мести в Новосибирск.

Трябва да се отбележи, че в квадратчето Миша започна, така да се каже, случайно. Случило се така, че в Новокузнецк, той отиде на училище №54, тя се намира в района на "Kuibyshev". Това е частен сектор на града, който се счита за социално комплекс. Миша често трябваше да се бори с другите момчета на улицата. Между другото, там той е бил забелязан и треньор Николай Salikhov и поканен като в раздела за бокс.

Миша Aloyan е в състояние човек. Първото му състезание се проведе през 1998 г. Това е турнир Нова година в Осинники. По това време той е участвал в бокса за няколко месеца, но е в състояние да спечели този турнир в класа си тегло.

Бъдещето спортист никога не пропускаше обучение и постигнати добри резултати на ринга в кратък период от време. Той също учи успешно, ще утрои той не е бил в училище. Това не може да не успеят да се угоди на родители, които не са в противоречие с неговата страст, въпреки че често се прибрах с натъртвания. Самият Миша винаги е казвал, че обича да се учи. След гимназията, той завършва колежа професионално и получи на юридическата професия.

През 2004 г. Миша Aloyan вече участва в младежка група под ръководството на опитен треньор Юрий Chuvashova. Това наставник компетентно обучени талантлив човек. За кратко време треньор и боксьор в състояние да постигне много добри резултати. Още през декември 2005 г., Aloyan стана собственик на Купата на Русия сред младежите. По време на последната битка Миша Aloyan е майстор на спорта. Тя е включена в младежкия национален отбор.

Ранна кариера

През 2007 г. Миша Aloyan спечели титлата на шампион на Русия сред младежите. През същата година той взе участие в Европейския младежки шампионат, който също спечели златен медал. На следващата година, той е участвал в първенството възрастен на Русия и успя да стигне до финала. След това Aloyan беше поканен на националния отбор (за възрастни), с когото той участва в Световното първенство в руската столица. Aloyan успя да спечели в този конкурс. В последната битка, той побеждава добре известен кубински атлет, медалист и Световната купа Андри Лафит. След този триумф Миша стана треньор Едуард Kravtsov.

Руския национален отбор

През 2009 г. Чехов проведе турнир, в който участваха най-силните боксьори на Руската федерация. Въз основа на резултатите от това е, за да бъде част от националния отбор. Миша Aloyan, чиято биография е богата с награди и титли, победи своя съперник Джордж Balakshina (трикратен европейски шампион) и е успял да стъпи в националния отбор.

И така, той дойде на Световното първенство в Милано. Там той доста лесно се стига до полуфиналите, където се срещна на ринга с монголския боксьор Togstsogtom Nyambayarynom. В първите два кръга Майк водени от точки, но в третата монголски спортист успя да извади победа. В резултат на това Миша трябваше да се задоволи с бронзов медал.

Още през ноември 2009 г., Aloyan спечели руския шампионат. На финала той отново се срещна с Джордж Балакшин и е в състояние да го победи. Този триумф му помогна да се превърне в лидер на отбора в класа си тегло.

Европейският шампион

2010 Европейско първенство се проведе в Москва. Aloyan спечели всичките си битки и стана европейски шампион. На финала той се бореше с британския Халид Яфай, който спечели по точки.

световно първенство

През 2011 г. Майк стана руски шампион три пъти. Тази победа му позволи да влезе в екипа, отидете на световното първенство в Баку. Публиката го бурно и по всякакъв начин показва презрението си, за този въпрос, както и на целия екип на Армения. Това се случи, защото на карабахския конфликт.

Всеки път, когато Майкъл се появи на ринга, тормоз го продължи. Оказа се, че това е Миша победен азербайджански спортист Елвин Mamishadze. След това е необходимо да се разпределят по-голяма защита за Aloyan. Зад него организираха истински лов, и се опита няколко пъти да гледам за една, но нищо не се е случило.

Разбира се, психологически натиск засегнати боксьор, но това не попречи на него да се стигне до последната битка и да го победят. С тази трудна победа за него лично поздрави кмета Владимир Городецки, Новосибирск и след това президент Дмитрий Медведев.