Спорт и фитнесСпортове на открито

Олимпиада 1976 (през зимата) - легендата на спортната история

Олимпиада 1976 (Winter) - събитие, което имаше много важно спортно и политическо значение в условията на конфронтация на Запада и Съветския съюз. социалистическата система капиталистът и се опита да се докаже това, което е по-правилно вид опция. Както може да изглежда странно, но Зимните олимпийски игри в Инсбрук през 1976 г. не беше изключение. Той е там, че стана сериозна борба за първите места.

СССР - най-доброто от най-добрите

Първоначално, на Олимпийските игри 1976 (през зимата) е като в Америка, в Денвър. Но жителите на града, за да бъде проведен референдум гласуваха против провеждането на игрите. Тъй като олимпийски комитет е в трудна ситуация. И тогава Инсбрук съгласи да приеме толкова важно събитие като Олимпийските игри-1976 година. Зимни реле, трябва да се отбележи, вече се е произнесъл в този град през 1964 година. В случай, че е участвал в 1123 един човек, който дойде от 37 страни. Конкурс, проведен в десет спортни дисциплини. Списъкът включва ски алпийски дисциплини, биатлон, бобслей, шейни, кънки, ски скокове, ски-бягане, фигурно пързаляне, ски-северна комбинация и, разбира се, хокей. Категорична победа в състезанието спечели атлетите на Съветския съюз. Следва да се припомни, че те са в състояние да спечели 13 златни медала, 6 сребърни и 8 бронзови. На второ място е в Германската демократична република с много награди, далеч зад Съветския съюз. Този 7 златни медала, 5 сребърни и 7 бронзови. И представители на САЩ спечелиха третото място.

фигурно пързаляне

Олимпиада 1976 (зимата) отличава изпълнения на фигура пързаляне. Съветските спортисти перфектно доказали себе си в този конкурс. По двойки кънки злато отиде в Aleksandru Zaytsevu и Ирина Роднина. Победата в танци на лед бе спечелен Aleksandrom Gorshkovym и Lyudmiloy Pahomovoy. Владимир Корольов спечели среброто при мъжете сингъла фигурно пързаляне. Той натрупани само добре доказани Джон Къри на Великобритания. А злато в една и съща категория, единствената жена, отиде в американската Дороти Хамил.

скиори

Трябва да се отбележи, че съветските майстори ски оказаха толкова добър, колкото в фигурно пързаляне. Надпреварата, която се проведе на 30 километра, победата отиде Sergeyu Savelevu. По подобен конкурс, но на 15 км, на първо място се споделя от Евгений Беляев и Николай Bazhukov. Бронз победа дойде в състезанието отбор, давайки победата във Финландия. Раиса Smetanin в ски състезание в продължение на 10 км, спечели златен медал при жените. Първо място зае съветско и момичета в релето. Трябва да се отбележи, че златото се добива и съветските спортисти в биатлона.

хокей

По всяко време, че това е много ефектен спорт. В турнира, който се проведе в рамките на прословутия олимпийски игри, е имало шест отбора Дивизия А и четирите най-силните отбори от дивизия VI разполага с екип от отдел С. Той също добавя предварително турнир се проведе само за резултатите от Световното първенство през 1975 година. След като губи хватката му мачове в системата под името "всеки с всеки" - за 7-12 места. Победителите след това играе заедно 1-6-о място. Дълго помня на Олимпийските игри 1976. Хокей (краен в тази категория беше страхотен) позволи на руския олимпийски отбор отново се отличи. Заслужава да се отбележи, че в Инсбрук не искаше да играе ролята на отбор Канада. Ето защо на първо място и титлата от най-силните хокейни отбори в света се състезаваше екипи от Чехословакия и СССР. През първата половина, загубихме Руски - опоненти вече две попадения. Но във втория, нашите спортисти са били в състояние да отвърне на удара и за четвърти път да докажат, че те са - шампиони. Олимпиада 1976 мина дълго време в историята на света, тъй като тогава съветските спортисти успяха да спечелят най-много награди, които е било възможно само.

Copyright © 2018 bg.birmiss.com. Theme powered by WordPress.