Новини и обществоЗнаменитости

Руската Denisenko Алексей Алексеевич thehkvondistov: биография, постижения и интересни факти

Denisenko Алексей - известен вътрешен спортист таекуондо. Двукратният медалист от Олимпиадата през лятото. Шампион на Русия, повтаряща се участник и победител в шампионатите на Европа и света. Член на първите европейски игри в Баку, който спечели бронзов медал. Той държи титлата Заслужил майстор на спорта на Русия.

Биография на спортист

Denisenko Алексей е роден в малкото градче Bataisk, която се намира в района на Ростов. Това се случи през 1993 г..

Denisenko Alekseya в раздела за таекуондо доведе баща си, когато е бил само на 8-годишна възраст. Той отиде само на училище. В същата статия на нашия герой той се срещна първия си треньор, чието име е Александър Шин.

Бащата на бъдещия шампион даде на сина му е в този спорт, защото аз исках да бъде подобно на ранните си идоли - Джеки Chana и Жан-Клод Ван Дам.

Подгответе се за спортна кариера започва баща Denisenko Alekseya от първите години на живота. Те са били ангажирани в закаляване на организма. След като първоначално Алекс беше много болнав и слаб дете.

Първият път, когато Алекс неохотно отиде в секцията, но постепенно се превръща включат. Той започна да имитира идолите на баща си и с подновена енергия започва да учи таекуондо.

Отец казва, че Алекс не е просто искат да се откажат от спорта, но в крайна сметка се отказа. Дори въпреки факта, че обучението, което трябваше да се измъкне сам Дон с лодка. Тези проблеми са възникнали в изграждането на Ростов Ворошилов мост. Поради обновяването на градския транспорт, на десния бряг на Дон, където се обучава, не ходи. Поради това е необходимо да се използва лодка. И връщайки се у дома късно през нощта на последния автобус.

Личен живот

Личен живот в кариерата на един спортист играе важна роля само по-скоро. Преди това тя е насочена изцяло към този спорт.

Съвсем наскоро, през декември 2016 г., той се жени за Анастасия thekvondistke Баришников бронз шампион на Олимпийските игри в Лондон, три пъти европейски шампион, два пъти спечели бронзов медал на световното първенство.

Олимпийските игри в Лондон

Алексей Denisenko по таекуондо започна да показва добри резултати от първите младежки турнири. Скоро той дойде в бележка до треньорите на националния отбор.

Успехите на международната арена, предоставени му участие в летните олимпийски игри в Лондон през 2012 година. По това време той не беше съвсем на 19 години. Denisenko играе в най-леката категория на тегло - до 58 кг.

Руснаците започнаха пътя си към победата още в предварителния кръг, тъй като бях малка, че не е известно на никого спортист с ниски лични рейтинги. В първия борбата на героя Олимпиадата на тази статия се запознах с Коста Рика Хайнер Овиедо. Руската спечели категорична победа 5: 2.

В четвъртфиналите, Алексей Denisenko по време на Олимпиадата се сблъска с китайски спортист Вей Chzhenyanom. Този път на борбата се е превърнало горчив, дълъг, а дори и по-ефективна. Denisenko спечели 10: 7. Най-натоварен освободен полуфинал, в който Алекс в ожесточени битки даде път на южнокорейци Лий Тае хунът на с резултат 6: 7. Между другото, насилникът руснаците във финалите претърпя съкрушително поражение от испанеца Huelya Гонзалес 08:17.

Но Алексей Denisenko в мача за третото място, т.нар утехата окончателен, спечели Australian Safwan Khalil на 3: 1. Така младият руснак спечели първия си олимпийски медал. На Игрите в Лондон това беше единственият, на два бронзови медала на руския отбор по таекуондо.

Европейско първенство в Азербайджан

Следващата голяма международния турнир беше на Европейското първенство, което се проведе в Баку, столицата на Азербайджан. Алексей Denisenko, таекуондо в биографията на един спортист по време изигра решаваща роля, избран без никакви проблеми за турнира.

На състезания, той е извършил в теглото категория до 68 кг. Преминали през предварителните кръгове, спортистът достигна решителна битка. На финала той се срещна с Turk Сервет Тазегул, но губи.

В случай, че екип на руския отбор зае второ място, печелейки два златни, три сребърни и два бронзови отличия. Силна бяха единствените хървати.

Световното първенство в Русия

През 2015 г. той спечели правото да се изказва на Световната купа Алексей Denisenko на. Таекуондо в биографията на един спортист по това време изигра ключова роля.

Героят на тази статия отново се бори в категория тегло до 68 кг. И във финалния мач направи отново приятели с Turk Сервет Тазегул. И той загуби отново.

Като цяло, на руския отбор се представят зле на световното първенство, завършвайки само 12-то място. В спестовната касичка на нашия екип не е имал златен приз, само два сребърни (една от които спечели Denisenko) и пет бронзови.

Европейски игри в Баку

През 2015 г. участва в следващите международни състезания Алексей Denisenko. Таекуондо е включена в програмата на първите европейски игри. Това е аналогично на олимпийските игри, но само за европейските отбори. Първоначално се предполагаше, че ще се извършва само летни спортове, но сега получава повече предложения за организиране и европейски зимни игри. Заслужава да се отбележи, че и в други континенти такива състезания са били наоколо за дълго време. Например, Панамериканските, Панафриканския и Пан-Арабските игри.

На тези състезания аз започнах с 1/8 финалите Алексей Denisenko. Той се противопоставя на атлета от Сан Марино Микеле Chekkarone. Руската уверено спечели 19: 1. В четвъртфиналите, героят на тази статия като уверено се занимава с англичанин Мартин стампер - 18: 6.

Проблемите започнаха само в полуфиналите с собственика на сайта, на азербайджански Айхан Tagizade. В постоянна дуел Denysenko дава 5: 7. В битката за третото място руснаци се срещнаха с дългогодишната си съперник - турчинът Сервет Тазегул. По това време, турците внезапно загуби в 1/8 финалите на Pole Karolyu Robaku - 09:21.

Двубоят за третото място отиде продуктивни. Denisenko, най-накрая успя да спечели - 19:16.

В отборното класиране на европейските игри, руснаците бяха трети, зад азерите и британците.

Втората олимпиада

През 2016 г., на 22 години, той взе участие във втората Олимпиада Алексей Denisenko. Таекуондо по време на Олимпиадата е сравнително млада, но вече е любимо дисциплина.

В своята корона на тегло категория до 68 кг Denisenko отново бе един от фаворитите. В 1/8 финал той лесно се справиха с венецуелски Едгар Контрерас - 12: 2. В четвъртфиналите той се срещна с Turk Tazegyulem, но този път отново се оказа по-силен от противника си, който първоначално е загубил редовно. Руската е спечелил 19: 6.

В полуфиналите, той бе победен белгийски Джауад Ashhab 6: 1. Алексей Denisenko на финала се сближили с атлета от Йордания Ахмад Abagaushom. Без значение колко разлика герой на тази статия, все още загубен 06:10.

Това сребърен медал бе спечелен от руснаците само в тези игри. С този резултат в отборното класиране в те споделиха девето място с Мексико, Нигерия, Сърбия и Франция.

По пътя към шампионата

Сега Алексей Denisenko продължава да тренира упорито, за да най-накрая спечели златен медал на най-големите международни състезания. Както можете да видите, докато такъв успех, той или не е било постигнато веднъж.

В момента Denisenko живее в родния си град - Bataysk. Успоредно с спортна кариера на изучаване в Набережние Челни.

С жена си Denisenko планира да действа в тандем за предстоящите Летни олимпийски игри в Токио през 2020.

Copyright © 2018 bg.birmiss.com. Theme powered by WordPress.