Спорт и фитнесФутбол

Евро 1984 по футбол

Футбол Евро 1984 турнир - един шампионат, който привлича много внимание на редица различни причини. Можете да видите и "изстрел" новаците, както и невероятен дъжд от голове, но по-често се описва като полза на френския отбор, който също е домакинята. Така че, ако се интересувате от този турнир, този материал - за вас. Тук ще намерите цялата необходима информация за Евро 1984 - които са участвали екипи, който вкара най-много голове, които излязоха от групата и как се играе в плейофите, както и много други.

участниците

Започнете Евро 1984 с оглед на необходимостта от участниците, които отговарят на условията за участие във финалите на този турнир. По това време, след като се класира етап след което е избрано голяма част от екипа, а след това преминава само тези отбори, които взеха първото място. Имаше седем групи, както и от всеки един от тях да излезе най-силният отбор - през 1984 г. те са били: Белгия, Дания, Португалия, Румъния, Испания, Югославия и Западна Германия. По този начин, конкуренцията в последната част щеше да бъде много висока, както и много фенове чакаха началото на турнира с голямо нетърпение. Въпреки това, беше казано за седемте отбори, а в действителност в Евро-1984 участваха осем отбора. Какъв е този отбор, който не е споменато по-горе, и които, следователно, не е участвал в квалификационната фаза?

Домакинята на турнира

По традиция, на френския национален отбор получи директно на финала на Евро 1984. Квалификационен турнир се проведе за всички отбори, в допълнение към това, тъй като тя е любовница на турнира. Това беше във Франция през годината бе решено да се проведе Европейското първенство, а това означава, че французите не се налага да се борят за билет за финала на турнира. Хванаха билет автоматично - и в същото време преди началото на шампионата бяха сред фаворитите, защото имах доста силна серия от големи имена на играчите. Освен това, както всички ние добре знаем, местните стени са винаги много полезни, а феновете в собствената си стадион - един вид дванадесетия играч на терена. Ето защо, много хора смятат, че французите може да спечели Евро 1984. Състави в турнира бяха равни, но дванадесетия играч да има пряко влияние върху резултата.

дебютанти

Ние също трябва да се обърне внимание на двата отбора, които до 1984 г. никога не са имали в историята не участват във финалния етап на Европейското първенство. Тя е срещу Португалия и Румъния, който сензационно си проправиха път до финала на турнира, но много експерти смятат, че те дори не могат да се измъкне от групата, за да им се противопоставят имаше такива гиганти на футбола, като Германия, Испания и Югославия - да не говорим за французите, превъзходството на което беше казано по-рано. Съставът на отбора Португалия за Евро 1984 е много по-различно от това, което феновете са свикнали да виждат днес. Сега имаме много фенове, португалците са свързани най-вече с фигурата на Кристиано Роналдо, който е далеч един от най-добрите играчи на планетата. Освен това, Португалската националния отбор, има и други видни играчи като Нани и Пепе, както и редица изгряващи звезди като Рената Sanshesh, Zhoau Mariu и Андре Гомес. В същото време португалците не беше особено забележителни световни звезди, така че никой не очаква, че отборът ще покажа нещо впечатляващо. И докато част от Евро 1984 в Португалия отряд за годината е още по-добре от тази на Румъния, които по принцип се разглеждат основни външни лица.

Форматът на турнира

Както можете да се разбере, през 1984 г., форматът на турнира е много различна от тази, към която феновете са свикнали да днес. През 2012 г. на Европейското първенство имаше четири групи по четири отбора от всяка група от двата отбора, който стигна до четвъртфиналите. През 2016 г. броят на участващите отбори се е увеличил броят на групите е увеличил 4-6, а в плейофите не започват от четвъртфиналите преди четири години, както и с 1/8 финалите. Но в тези дни, че е с различен формат - осем отбора са се формирали две групи, от които двата отбора, които след това се изправиха един срещу друг, след като на полуфиналите. Така турнирът продължава значително по-малко, отколкото е сега. Но Евро 1984 по футбол все още е ярък и колоритен, и най-важното - една невероятна игра, която показа френския отбор.

Група А

Първата група е така наречената "група на смъртта", които бяха почти всички най-силните представители на Евро 1984 - Франция, Югославия, Белгия и Дания. Откриване мач се проведе между Франция и Дания, и развлечения специално той не си спомня. Беше отбелязан само една цел - Мишел Платини, главният герой на този турнир, имам отбора си към победата в края на срещата. Белгийците са малко по-уверени отбор побеждава Югославия - топки и отбеляза Ванденберг Grün. Но на втория тур беше истинска фиеста точкуване - и двата мача завършиха с резултат 5: 0. Французите победен белгийците (топката вкара Giresse и Фернандес, но Платини вкара хеттрик), а датчаните оставени извън обхвата на националния отбор на Югославия (Berggreen, Elker-Ларсен и Lauridsen тебешир до една добра топка и Арнесен - само две) , Последният кръг е решаваща - французите вече е осигурила достъп до групата, а за второто място във вътрешния опозицията се бори датчаните и белгийците. Франция отново бих искал да благодаря на Мишел Платини за победата, тъй като той проектира още един хеттрик, към която националния отбор на Югославия е в състояние да отговори на само два гола и Sestic Стойкович. Е, в един много драматичен двубой датчаните са в състояние напълно да се обърнат хода на заседанието и осигури достъп до плейофите. Франки Vercauteren и Ceulemans, изглежда, през първата половина да се гарантира на тима си място в полуфиналите, но Арнесен от дузпа малко преди края на първото полувреме намали предимството, и втората Четиридесет и петте минути бяха кошмар за белгийския отбор. Първо Брил изравни, а пет минути преди края на мача Elker-Ларсен даде Дания отбора напред, като го предоставя на полуфиналите. На Евро 1984 припомни, разбира се, това не беше равен, но опитът показва, че не винаги е най-големите имена са в състояние да гарантира успех. Това е особено вярно на втората група, която да бъде обсъдено.

Група B

Във втората група от отборите бяха Западна Германия, Испания, Португалия и Румъния. Мнозина вярват, че тя е тук, че ще бъде истинско точкуване фарс, тъй като испанците и германците са просто унищожени португалските и румънците играят помежду си първо и второ място. Но в действителност това е доста по-различно. Още в първия мач от германците не са били в състояние да се защити от португалците и испанците също играе наравно с Румъния. Във втория кръг на германския отбор бе поправен от побой национален отбор на Румъния с резултат 2: 1 и излезе на върха, тъй като във втория мач на испанците отново не успя да спечели. Германци бяха достатъчни, за да се обвърже с испанците, но те не искат да се откажат толкова бързо - и в 90-ата минута от усещане. Maceda вкара гола, който лишава германците място в полуфиналите, като в паралел мача португалците победиха румънците. В резултат на това на испанския вън от първото място, както и португалски и изведени през усещането на втория полуфинал.

Първият полуфинал

По този начин, екипи от Испания, Франция, Дания и Португалия излязоха от групите си в полуфиналите. Евро 1984 - турнир, който не донесе никакви изненади на сцената на плейофите. В първата игра се играе от един отбор и дома Cup изненада. За съжаление, португалски мечта приключи на този етап. През първата половина Domergue да изведе домакините напред, но през втората половина Jordao изравни, като по този начин се движи играта в продължения. Вече има 98 минути той е в състояние да изведе отбора си напред, давайки всичко Португалската надеждата. Но Domergue и Платини имаше други планове - те са последните пет минути извънредният труд, вкара два гола, които почука на турнира срещу Португалия, а французите си осигури място на финала.

Вторият полуфинал

Вторият полу-финалния мач беше не по-малко драматичен - в този случай тя не смееше да издаде дори в продължението. Почти веднага след като се започне съдийски сигнал Дейн Lerby откри резултата, но час по-късно испанците все още са били в състояние да спечели отново - отбеляза все едно Maceda, които погребаха екипа на Западна Германия. В резултат на това на останалата част от мача премина без голове, както и извънреден труд. Дойде на наказателното време, и тук е направил грешка само играч - същата Elker-Ларсен, който всъщност доведе датчаните в полуфиналите отбеляза решаващата гол в третия кръг на вратата на белгийците. В резултат на това испанците спечелиха дузпи, като по този начин се постигат много впечатляващи резултати на Евро 1984 по футбол. Финали между Франция и Испания обеща да бъде много интересно, тъй като двете любими изпълнени.

финал

27 юни почти петдесет хиляди души се събраха на "Парк де Пренс" на главния стадион на страната, за да видите невероятната футбол Евро 1984 - на финала на този турнир. През първата половина на мача премина без головете, но вторият започна веднага много енергично. След 57 минути игра Платини прави невъзможното - той вкара много важен гол, но най-важното е, че този мач е на пето място в турнира, който се чества Мишел ефективни действия. До последния момент испанците поддържат надеждата да вкара топката назад и превежда на мача в продължения, но мечтите си не може да се сбъднат. Точка в мача сложи Белон, който без малко преди последния съдийски сигнал. Франция спечели европейското първенство по футбол, което показва, просто невероятна игра.

бронзов медал

Както знаете, сребърен медал на турнира е отнел с националния отбор на Испания, но който също получи бронза? Преди 1984 г., винаги проведе мача за третото място в рамките на Европейското първенство, което определя кой от отборите, които са загубили в полуфиналите, ще получи медал. Но именно този турнир, беше решено да не се държи повече мача за третото място. По този начин, бронзов медал, отиде и датчаните, и португалски. Португалия национален отбор изненада всички, като не по-малко от французите - при дебюта си в турнир, тя е в състояние да спечели бронзовия медал, макар и споделена с датчаните.

Golden Boot

Ние също трябва да се говори за топ наградата голмайстор, както и за главния герой на този шампионат. Франция нападател Мишел Платини е избухнала всички записи и смая света с играта си, той показа на Евро 1984. Както вече бе споменато по-горе, той е вкарал във всеки от петте игри, в които е участвал, с две отличава хеттрик. По този начин, той се превърна в най-резултатен Платини, тебешир до девет гола в пет мача - абсолютният рекорд за Европейското първенство, което не е нито футболист не може да победи днес. Особено този резултат се откроява от най-близкия преследвач Платини Дейн Франк Арнесен, който вкара само три гола, два от които бяха от дузпа. Това, което е показано на френското първенство, той имаше умението и изкуството, и това ще бъде запомнен завинаги в много отношения се дължи на турнира.

Национален шампионат отбор

Както след всеки голям турнир след 1984 Европейското първенство на експертите са установили единадесет играчи, които формират "символична първенство отбор." В него са включени най-добрите играчи в своите позиции. Най-добрият вратар е намерено германския Тони Шумахер Защитата достигна две германци, Karl-Haynts Ferster и Андреас Бреме и Португалската Джуан Pintu и Дейн Мортен Олсен. В средата на терена са само на пет души, трима от които са френски: Ален Zhiress, Жан Тигана и, разбира се, Мишел Платини. Те са направили компанията Португалската Фернандо Chalana и Дейн Франк Арнесен. Най-добрият нападател на турнира е била призната от немската Руди Фьолер.