Спорт и фитнесЕкстремни спортове

Канадската състезателна кола шофьор Vilnov Жак: биография, постижения в спорта

В света на моторните спортове има много ездачи, които постоянно привлича вниманието на професионалисти, така и за обществото. Много от тях са достатъчно ярка, за да служи в продължение на много години. Един от тези, включени в кохортата от най-добрите майстори на шофиране спортни автомобили, е Vilnev Жак. Неговата съдба и спортния живот ще бъдат обсъдени в тази статия.

раждане

Нашият герой е роден 9 април 1971 в семейството на автомобилен състезател. Баща му - Zhil Vilnev - през 1978 г. може да се превърне в сребърен медалист от Световното първенство в "Формула 1" серия, след което цялото семейство се премества да живее в Монако.

В училище, Жак имаше доста добра производителност. Особено дал е лесно да се математика и физика. Въпреки това, младият мъж е бил въвлечен в света на състезанията. Още в пет години, той се опита да карам на баща си, и в десет годишна възраст - на спортните мотоциклети. Трагично е, Vilnev Zhak загубил баща си (той умира трагично) за кратко време и не може да вземе решение за хобитата му: той е активно ангажиран в каране на ски, той се посвещава на музиката, математика, обърна внимание на колите.

Старт на състезателна кариера

На възраст от петнадесет, младият канадец отива в най-добрия по това време състезателна училище, което се водеше от Dzhim Rassel. В онези дни, че е най-доброто училище, което подготвя състезатели за "Формула Форд - 1600".

През 1987 г. Жак отива в друго училище за шофьорите, намиращи се в Shennonvile. Там той участва в състезания по име Alfa италиански туристически автомобили.

В периода 1989-1991 Vilnev Жак влезе в "Формула 3" в Италия. Там той извършва достатъчно добре, но не толкова, колкото исках да местната аудитория, добре помня отлично и бързо движеща си късно бащата.

Преместване в Япония

През 1992 година, спортистът продължава състезателна си кариера в Япония. Още в първия сезон, той е в състояние да вземе окончателно на второ място и да получите покана за шампионата, "Формула Toyota Atlantic", който спечели пет състезания, а в края на сезона става третият в генералното класиране. Той е там, че той получава титлата "Новобранец на годината" за успешното представяне и спечели 7 полпозишъна.

Повече от един

Специално място в живота на водача и до ден днешен се един човек на име Kreyg Pollok. Това, че той е бил в продължение на Жак и програма за управление и по-стар приятел и учител. Той беше този, който решава всички финансови въпроси от канадски и заключи финансови договори. Ето защо, знаейки възможностите на Жак, през 1994 г., Крейг му помага да отида в "Инди".

Конкуренцията в Америка

В изказването си на "Инди", Vilnev Жак през първите три състезания не са спечелили нищо. Въпреки това, през четвъртото състезание той е в състояние да покаже, че не е за нищо не е син на известния състезател, завършвайки на второ място. През септември 1994 г., канадски е в състояние да вземе първото място на пистата Elkhart Lake.

Като цяло, в първия сезон, Жак придоби 94 точки и стана шестият в първенството и отново спечели наградата в категория "новака на годината." Покойният Zhil Vilnev би се гордял от сина си.

През следващия сезон за талантливия ездач стана повече от успешен. Той може да стане през първите 4 пъти, веднъж на всеки втори и два пъти трети на подиума, като резултат му донесе дългоочакваното първенство. Поради тази причина той е удостоен със званието "Спортист на годината" у дома. Между другото, да не Вилньов състезател в Канада не е получил това значително в много заглавие стандарти.

Преходът към "формула 1"

16 Август 1995 Zhak Vilnev, чиято биография е богата на различни ярки събития и постижения, отидох на състезанието Royal в екипа, "Уилямс". Трябва да се отбележи, че по-рано, нито един от пилотите успешно проведени в "Инди", не е в състояние да изпълнява успешно в "Формула 1". Въпреки това, собственикът на отбора и се възползва от шанса, както се оказа, не са загубили.

Вече 10-ти март 1996 канадски сензационно зае първа позиция на пистата по време на Гран При "Формула 1" в Австралия, надминавайки дори опитен съотборника си Деймън Хил, с които той формира tovarscheskie връзка. Според резултатите, Жак беше второто състезание и победата попречи на проблема с горивната система.

първа победа

За първи път най-горното стъпало на почетната стълбичка Вилньов завърши 28 апр 1996 в най-старата пистата Grand Prix "Формула 1". Основните конкуренти за времето, когато той трябваше Хил, Култард и Шумахер. Въпреки това, канадецът успя да пробие в олово от самото начало и запази водещата си позиция до края на състезанието. Без съмнение, това е значителен успех, и канадецът не говори само експерти, но и публиката с журналисти.

Следваща победа за Вилньов е на Силвърстоун. Жак беше много добре запознати с тази песен и е бил в състояние да тегли само от победа. И след Гран при на Унгария, където за пореден път се превърна в канадския първи път започва да се говори за това вече като претендент за титлата.

Решаващият състезанието

Титла през 1996 г. се определя на път в Япония под името на Сузука. 13 октомври, Хил все още успява да се направи шампионата, и Вилньов завърши на второ място с 78 точки и отново става "Новобранец на годината". Той е в състояние да управлява 92,2% от всички шампионатни писти и да стане най-стабилната шофьор, който вкара средно по 4.87 точки за едно състезание.

Шампионат 1997

В началото на първенството се оказа канадци е изключително нервен. Grand Prix, която се проведе в родния му стени, се оказа неуспешен за него. Той излезе от пистата на втория кръг, а заради собствените си грешки.

Проверете във Франция също се оказа неуспешен. Вилньов завърши четвърти и в крайна сметка падна зад Шумахер в генералното класиране на 14 точки, което означава само едно нещо: да спечели световната титла трябваше да изпълнява успешно.

До последно Гран при на сезона, германецът само една точка пред канадци, както и за тяхното собствено първенство, той със сигурност трябва да се Jacques на пистата в последното състезание.

Последно състезание за сезона се проведе в Испания. Шумахер от първите секунди избликват, Вилньов се завръща зад - отново страда от изключително колеблив старт. Към 47 канадски гама беше зад германеца, но след това нещо се случи, че никой не очаква. При опит да изпревари Шумахер Вилньов направи маневра, на които Червения барон реагира изключително агресивно. В резултат на това на автомобил "Ферари" Майкъл излезе от пистата, и Жак остана в надпреварата, като продължава да се вози много внимателно, опитвайки се да не изпревари някой, защото основната му цел е да завърши в точките. В резултат на това състезанието бе спечелено представител Хакинен на Финландия, за които това е първата победа в кариерата си в този момент, и Вилньов е на трето място. Но този резултат му позволява да стане световен шампион на двадесет и шеста.

Грижа от Уилямс

През 1998 г. всички екипът на "Формула 1" започва да се изявява по новите правила. Промени обеща вълнение и интриги, но за нови идеи ... ние трябва да се подготвят предварително, и на собственика на "Уилямс" показа, неизказаната глупостта - изгонен от "стабилна" Най-добрият инженер модерност Endriana Нюи. В резултат на това на целия екип е загубил един от водещите специалисти и Жак - хладно кола.

Сезонът започна, а той е показал, че конкуренцията е само между "Макларън" и "Ферари". Пилотиране в действителност, това е борба с машината, а не съперници.

Вилньов, въпреки всичките си усилия, не е могъл да стане шампион, но в почти всяко състезание написали правилно посочва. Имаше проблеми не само с колата, но също така и с техниците, които не са в полза на своите пилоти. Всичко отиде на факта, че от този отбор, "Формула 1" трябваше да напусне.

Създаване на British American Racing

През пролетта на 1999 г., този отбор за първи път започна състезания. За съжаление, нито един от състезанието и не успя. Жак мина добре в квалификациите, но в състезанието до финалната линия беше рядко. В резултат на това тя не беше отбелязан никакви точки.

През следващия сезон е по-успешен, макар и не твърде много. След известно време е имало смяна на екип за управление и Вилньов е без работа. Той излезе от "стабилна" през 2003.

От 2004 г. в рамките на 2006 г. канадски играе в отбори като Рено, Заубер-Петронас, БМВ Заубер, който обаче не постигна значими резултати за себе си.

Racing в турнета серия

През 2007 г. Жак движи в състезанието под името на "24 часа на Льо Ман", което означава "Пежо". Вилньов и неговите другари е на второ място, но не са достигнали до финала, след като слезе от състезанието поради технически проблеми. Преди началото на състезанието гореспоменатата канадски мениджър Kreyg Pollok заяви Вилньов иска да постави световен рекорд за броя на спечелените състезателни серии.

На следващата година, Джак отново участва в конкурса "24-те часа на Льо Ман". Той е бил в шейна, заедно с Марк Жене и Никола Minassyanom. Спортистите уверено тръгна към първата позиция, когато раса времето за намеси. В резултат на това колата "Пежо" бързо започва да губи своята предимство на разширяване, и на сутринта на следващия ден те бяха бързо изпреварена от съперници в лицето на "Ауди". Крайният резултат за Вилньов и партньори стана второ място.

Ето той - Жак Vilnev. "Формула 1" все още има такива състезания, в която той се превръща в най-известните и известни с това. Въпреки, че канадската днес вече не е валидна шофьорска, но все пак той се помни и почита като един от най-изявените пилоти на "Роял раси" за периода на тяхното съществуване.

Copyright © 2018 bg.birmiss.com. Theme powered by WordPress.