Спорт и фитнесБойни изкуства

Олга Box, украински щангист: биография, постижения в спорта

Олга Box - добре известен украински щангист. Той държи титлата Заслужил майстор на спорта. Работа под надзора на Fist Василий, старши треньор на националния отбор. Трикратният европейски шампион.

Биография спортисти

Олга Box е роден през 1985 г. в град Bobrowice. Това е областен център в Черниговска област с население от 11 хиляди души.

Баща й е бил охранител, а майка му - домакиня. Красив допълнение Олга заминава за дядо си, но нейното раждане тегло от 4 кг 100 грама. Олга учи Box в най-обикновен гимназията. В третата класа започва да практикува по вдигане на тежести. Първото обучение се проведе в мазето на училището.

Получаване на средно образование, той е влязъл в Аграрния университет в Лвов.

Първото голямо състезание за спортисти станаха световни първенства във Ванкувър, Канада през 2003 г., когато тя е била само на 18 години. С резултат от 277 килограма и половина, тя успя да спечели бронзовия медал. "Сребърна" е тогава рускиня Албина Khomich. "Gold" е отнел китайската Дийн Meyyuan.

Вторият бронз на световното първенство

През 2006 г. тя е в състояние да повтори постиженията си. Турнирът се състоя на другия край на света - в Санто Доминго, в Доминиканската република. С цел да се аклиматизират и напълно да покаже най-добрите си резултати, отидете на състезанието имах няколко дни, преди да започне. Получаване на резултата е била успешна.

Олга се е подобрила значително фигури миналогодишното си ниво - 127 кг в изхвърлянето и 157 в изтласкването. Като цяло, това е в размер на 284 кг и е достатъчно за втори бронзов медал от Световната купа в кариерата си. На второ място този път беше още китайски - Mu Shaunshuan и спечели щангист южнокорейски Jang Mi-побягна. И крайният резултат са се оказа - в размер те вдигнат на 314 кг (30 кг повече от украинско). Jang Mi-тичали спечели благодарение на по-малко опити се използват.

първа победа

Първа победа на представител турнир IC отделението на "Динамо" спечели Европейското първенство в Полша през 2006 г. Wladyslawowo. Олга колело извършва в категория тегло над 75 килограма и победи с резултат от 290 кг (127 и 151 в изхвърлянето в идиот). Най-близкото й presledovatelnitsa - руски Наталия Gagarina - повишава до 19 кг по-малко, бронзов медалист стана български Йорданка спортист Апостолов.

Запис в Страсбург

През април 2007 г. той заминава за Европейското първенство в Страсбург, Франция Олга Box. Weightlifter, както и преди, той извършва в най-престижната категория - над 75 кг.

Тя отново се подобрява своите предишни резултати. Повдига 133 кг в отвличане и 160 в идиот. Общият резултат от 294 килограма да я спечели. Освен това, в резултат на изхвърлянето беше нов континентален рекорд.

Заслужава да се отбележи, че нейното предимство пред съперниците беше поразителен. Беларус Екатерина Shkuratov, който зае второ място, губейки си 37 кг, още по-малко на килограм вдигна още един украински - Джулия Дугъл.

През същата 2007 г. Олга кашон участва в Световното първенство в Чианг Май, Тайланд. Победата възпроизвежда между корейски Jang Mi незначителен и китайски Mu Shuanshuan. Те поставиха световен рекорд, отново повдигащо същия общото тегло - 319 килограма. И още веднъж, благодарение на по-малък брой опити, победата отиде в представител на Южна Корея.

Box направи лошо, отколкото в Европейския шампионат. Накратко, тя дава само 281 кг тегло. Това беше достатъчно, за да спечели втори бронзов медал на Световното първенство.

Европейският успех

През 2008 г. представител на СК "Динамо" се изпраща до следващия Европейски шампионат - в италианския град Линяно Сабиадоро.

Крайният резултат е още по-лошо в сравнение с предишните, но в Европа не е обект на някой друг, дори и тези килограма. С фигурата на 277 килограма кутия става три пъти шампион на Европа. Нейният сънародник Джулия Дугъл повдига 19 кг по-малко, на трето място остава Pole Магдалена Ufnal. Успехът в този спорт не остават незабелязани в домашни условия. Един от най-популярните и любими спортове става по вдигане на тежести. Жените, които носят своята страна печели в международни състезания, заобиколени от внимание и грижа от страна на фенове и почитатели на този спорт.

Shift от подиум украински европейски шампион не успее само в Минск през 2010 година. Тя вдига 273 кг, а рускинята Татяна Каширина отнема 297 паунда. В украински - Silver.

Пекинската Олимпиада

Най-решителна победа постигната на Олга полето за Олимпиадата в Пекин. Вдигане на тежести може да донесе на националния отбор с 15 медала.

Украински повдигач асансьори 277 кг (124 и 153 в тласък в идиот). Този резултат носи екипа сребърен медал. Победата Олга само допуска вечния съперник - корейски Jang Mi незначителен човек. Тази награда е единственият медал, спечелен от украинския национален отбор в този спорт.

допинг скандал

4 години след Олимпийските игри, в навечерието на Олимпийските игри в Лондон, която е основен избухна скандал, тя е в сърцето му вдигане на тежести. участниците на жените и победителите в конкурса бяха под строг контрол. На първо място международната общност се интересуват от резултатите от допинг-тестове.

За съжаление на украинския федерация по вдигане на тежести, Олга примерни кутии са положителни. Подобни резултати са демонстрирани и повтарящи се изследвания. Спортист дисквалифициран за 4 години. Тя е забранено да говори с всеки конкурс, организиран под егидата на Международната федерация по вдигане на тежести.

Тя беше една от десетина атлети, които са уловени допинг на Олимпиадата в Пекин. Те са представители на Русия, Беларус, Казахстан, Узбекистан, Испания, Куба и Азербайджан.

Резолюция на Международния олимпийски комитет лишен Box спечели сребърен медал, както и пет състезатели, които са извършили по време на събитието.

Заради това решение, Олга бе изключен от крайния протокол за употреба на допинг. На второ място е поето от представителя на самата държава Ele Опелоге, а бронзът бе в щангист от Нигерия Мариам Усман, които по-рано не бе печелил медали.

Съвсем наскоро, Олга Box стана майка. В 31-годишната спортист, чието спиране завърши като наскоро роди син. Детето е роден на растежа на 54 см и с тегло 3 килограма 640 грама. Заслужава да се отбележи, че майка му е била около един паунд по-тежки при раждането. Раждането мина без усложнения в един от лечебните заведения на Чернигов. Олга вече се възстановява и се готви да се върне в спорта.

Copyright © 2018 bg.birmiss.com. Theme powered by WordPress.