Спорт и фитнесФутбол

Световно първенство по футбол 1998. Отбори, резултати

Световно първенство по футбол 1998 се проведе във Франция, в няколко града, и донесе една от друга най-добрите отбори от цял свят, което представлява честта на страната си. Въпреки това, победата може само един, така че те се бореха с пълна сила до последните секунди на борбата за всяка топка. Този шампионат е шестнадесетият в историята, и той се проведе както обикновено през лятото. Песен на Купата на живот чрез Рики Мартин (английска версия на хита си La Copa де ла Вида) - официалния химн на 1998 FIFA World Cup. Дали този турнир е различен от всички предишни такива? Той не е просто различно, но е революционен променило след финала на турнира за първи път беше двадесет и четири отбора, най-много тридесет и две. Въпреки това, на Световното първенство през 1998 г. си спомни, разбира се, не само това, но и огромен брой вълнуващи мачове.

Място на провеждане

Всеки човек е напълно себе си, който бе домакин на Световното първенство по футбол през 1998 г. - това се е случило във Франция. Но си струва да се отбележи, че мачовете на финалната част на турнира се провеждат веднъж на всеки десет града в страната. В този случай, участващи бяха толкова големи стадиони, като например "Велодром" в Марсилия (60 милиона зрители) и "Парк де Пренс" в Париж (49 хиляди души), и малки - "Parc Lescure" в Бордо и "La Mosson" в Монпелие (съдържащи не повече от 35 хиляди зрители). Най-големият стадион на турнира беше "Стад дьо Франс" в Сен Дени, който побира 80,000 зрители. Както можете да видите, на града и на стадиона, където се проведе шампионата, са много разнообразни, но те споделят духа на турнира, който се провежда в продължение на един месец само на краката в цялата страна. Френски вкореняване за националния си отбор, но и огромен брой хора от други страни дойдоха да подкрепят своите фаворити.

груповата фаза

Световно първенство по футбол 1998 г., както знаете, е разширен до 32 отбора - съответно, а броят на групите е увеличен до осем. В резултат на това от всяка група на две команди, които след това се играят заедно в последната 1/8. В група А са били любими на първенството в бразилските дружества, норвежци и бял мароканци. Очаквано от групата отиде бразилците и норвежки с шест и пет точки, съответно.

В група Б са чилийци, италианци, австрийци и Cameroonians, и тук също не е имало изненади - италианците и чилийците от групата, е, че в националния отбор на Чили го прави едва, след като изигра три мача с равен резултат, въпреки че се очаква от него много повече.

В група В са били домакини на първенството, което лесно преминава в следващия кръг, който печели всички мачове победи. Френската компания направи датчаните, оставяйки зад себе си Южна Африка и Саудитска Арабия. Но в група D имаше първата изненада - в плейофите не остави отбора на Испания, които са загубили откриването на шампионата, националния отбор на Нигерия, която в крайна сметка спечели първото място в групата, а вторият се оказа Парагвай. България с една точка завърши на последно място. В група Е е много стегнат битка и доскоро не беше ясно кой ще бъде освободен в плейофите. В резултат на това със същия брой точки в следващия етап и минахме Холандски мексикански и белгийски севернокорейци изхвърчаха от турнира.

В група F почти всички беше ясно от самото начало - Германия и Югославия бяха много силни, само в Съединените щати може да ги поне малко конкуренция направи - но те не успеят, както и Иран. Друг неочакван пробив идва в група G на - национален отбор на Румъния е бил силен, а в група с Англия, Колумбия и Тунис, това предвещава трудно борба за оцеляване. Но в крайна сметка румънците са първите, оставяйки зад себе си колумбийците, тъй като британците заема втората позиция. Е, в последната група - H - аржентинците спокойно от първото място, на хърватите от втори, докато Япония и Ямайка са били оставени от турнира. След груповата фаза на Световното първенство по футбол през 1998 г., той се мести в етапа на 1/8 финалите.

1/8 финали

На този етап футболния отбор, който взе първите две места в своите групи, са играли помежду си "в движение". За да играете на един мач, а победителят отива в следващата фаза на турнира. Турнир любим отбор на Бразилия победи отбора на Чили с трошене резултат 4: 1, благодарение на двойно Сампайо и Роналдо и техните бъдещи противници датчани победени нигерийците с еднакъв брой точки - и се отличават Moeller, Лаудруп, пясък и Хелвег. Голанц с много затруднения пребит югославяните - 2: 1, Бергкамп откри резултата, Komljenovic изравни, а само втората минута на добавената Давидс грабна победата за своя отбор.

Мачът се оказа британците и аржентинците са много ефектни - в самото начало на мача отборите обменят вкара дузпа, а след това Оуен донесе Англия напред, Sanetti изравни. В крайна сметка, всичко е решено в дузпи, където аржентинците бяха повече късмет. Италианците в негова запазена марка катеначо стил победи норвежци 1: 0 (гол беше отбелязан от Виери), а французите претърпя удар в стадион "Стад Феликс Боларт", което ще се помни дълго време - в редовното време на мача срещу цели Парагвай не е и само в втората половина на добавяне Блан успя да отбележи златен гол. Германците изведнъж започнаха да се дава път по време на мач мексиканците, но Клинсман и Бирхоф може да реши изхода в полза на немския национален отбор. Е, хърватите победиха румънците с гол за 1: 0 - Шукер вкара единствения гол от дузпа. В съответствие с разпоредбите на турнира, футболни отбори вече знаят съперника си в следващия етап.

1/4 финали

Много интересен мач дадох фенове отбори на Бразилия и Дания - има вече във втората минута Йоргенсен изведе датчаните напред, но Бебето изравни десет минути по-късно. Тогава Ривалдо вкара втория гол на датчаните, които през втората половина са били в състояние да вкара усилията на еквалайзера Лаудруп, но Ривалдо вкара два гола и доведе бразилците в полуфиналите - 3: 2. Холандски повтори предишния си мач, но срещу Аржентина като съперници - Клуйверт вкара първия, но след пет минути Лопес изравни, а само в добавеното време в последните три минути Бергкамп извади победа. Французите също имаше подобен мач, че не разкриват победителя срещу Италия в основния и допълнително време. Но домакините спечелиха за налагане на санкции, като решаващ момент Ди Биаджо уцели горната греда. Но в последния мач на изненада беше, хърватите, които шутаут поражение на германците с гол за 3: 0 (голове вкарани Jarni, Vlaović и Шукер).

1/2 финала

Полуфиналите бяха два невероятни битки, и е установено, че най-добрите два отбора, и са идентифицирали два отбора, които ще играят в мача за третото място. В мач от холандски и бразилците Роналдо на откри резултата, и националния отбор на Холандия успя да изравни си само три минути преди края на срещата - беше голмайсторът Клуйверт. В изпълнение на дузпи герой на деня е Taffarel, бразилския вратар, който се удари в две от четирите двутактови холандците, а бразилците са изпълнили всичките четири. През първата половина на мача французите и хърватите премина без голове, но вторият започна много изящно - на 46-та минута откри резултата Шукер и 47 Тюрам го изравни. И по същия Тюрам, който се превърна в герой на мача, изтеглено напред във Франция, така че тя спечели с 2: 1, оставяйки в резултат на финала.

Мач за третото място

Мачът за третото място бе заето - Хърватия поведе вече е на 13 минути, благодарение на гол Просинечки, но след осем минути Zenden изравни. 35 минута Шукер хърватите отново водеше напред и преди края на мача, резултатът остана непроменен - 2: 1, хърватският национален отбор спечели бронзов медал.

финал

Е, на финала между домакините и фаворитите беше изненадващо едностранно. Още в първата половина, Зинедин Зидан вкара два гола в Taffarel порти, а в третата минута на добавената Еманюел Пти погребан бразилците - 3: 0, а французите спечели дома на Световната купа.

голмайстор

Давор Шукер на националния отбор на Хърватия е най-добрият голмайстор на турнира отбеляза шест гола в седем мача. Но също така е да се отбележи, Кристияна Вери и Габриел Батистута, който избягал от Shuker само една топка, но прекарва две игри по-малко.