Спорт и фитнесФутбол

ЕВРО 2000 резултати и факти

ЕВРО 2000 взе двете страни - Белгия и Холандия. Това се случи за първи път в историята. 11 Европейско първенство е по-вълнуващо от турнира през 1996 година. Участващите отбори в УЕФА ЕВРО 2000, имаше 16. Сглобяеми доволен публиката с вълнуващ мач с непредвидими резултати. Много слаби отбори са били в състояние да представи усещане, играейки звездните композиции. ЕВРО-2000 руски отбор не успя да се измъкне.

квалификанти

Това не беше в квалификационните кръгове на усещания. Най-интересната група започва във Франция, Украйна, Русия, Исландия, Армения, Андора. За достигане воюва четири отбора. Три започващи игри за Русия и неуспешни опити. Но тогава отборът е в състояние да даде мощен серия от шест мача. В последния мач на Русия, е направил грешка, зад Украйна, която по-късно отстъпи на Словения в плейофите. Франция отиде на ЕВРО 2000 от първото място.

Група А

В групата бяха включени: Португалия, Румъния, Англия и Германия.

В груповата фаза на румънския национален отбор е нещо невероятно. Тя успя да победи Англия с резултат 3: 2 и играе наравно с Германия. Само Португалия е в състояние да спре румънците. Много лошо е действал Англия, след като спечели само победа. Неуспехът е Германия, след като е загубил два мача и е съставен. Това ниво на играта от германците в футбол УЕФА ЕВРО 2000 не е очаквал никого.

В плейофите извън Португалия и Румъния.

Група B

В групата са: Италия, Швеция, Белгия и Турция.

Не е имало усещане. Италия, като фаворити, се класира на първо място, с ярка игра не беше. За второ място в останалата част от отборите, борещи се група. Белгийците започнаха добре, побеждавайки Швеция в първия мач, но след това, за да се забави и отстъпват пред турците 0: 2 чрез преминаване на второ място.

В плейофите той заминава за Италия и Турция.

Група C

В групата са: Испания, Югославия, Норвегия и Словения.

Испания в групата е трябвало да бъде фаворит. Все пак, това не се случи. EURO 2000 по футбол ще бъде запомнен за тяхното неясно начало. В първата среща на екипа загуби от Норвегия с резултат 1: 0. Словения не правят сензации, губейки с 2: 1. За да излезете от плейофите Испания трябваше да победи Югославия. До 90-ата минута на Югославия водеше с резултат 3: 2. В началото на продълженията дузпа в сравнение с испанците през, но това не е достатъчно. В последните секунди на Испания успя да извърши чудо, като вкара четвъртото попадение.

В плейофите миналата Испания и Югославия.

Група D

В групата са: Холандия, Франция, Чехия и Дания.

Мачове в групата ще бъде запомнен не само една вълнуваща игра, но и скандал на съдиите. Дуел Холандия, Чехия се проведе в напрежение. Чехия водеше играта, и мачът приключи. Струваше ми се, че Холандия скача. В края на играта за един много съмнителен фаул съдия определи наказание, което е извършено.

Те достигнаха до плейофите Холандия и Франция.

четвъртфиналите

Мачът Испания-Франция е най-интересното в ЕВРО 2000 четвъртфиналите. Съставите на двата отбора бяха впечатляващи. Испания започна много уверено, веднага създали няколко опасни моменти пред вратите на французите, но вратарят играе надеждно. В един момент Djorkaeff прави стандарт и Зидан праща топката в горния ъгъл. Пет минути по-късно, Испания и спечели дузпа. Djorkaeff в последната минута отново поема Франция напред. В самия край на Испания има шанс, но Раул не успя да отбележи с "точка".

Дуел Холандия, Югославия щеше да бъде вълнуващо. Холандските преди мача не се счита за ясни фаворити, в допълнение, много от тях не ги виждат в полуфиналите. Въпреки това, Югославия, която показа групата невероятна игра, е бил разрушен от холандците. Много анализатори не са били в състояние да обясни този провал. Холандия също проведе най-добрата игра в турнира, който печели с резултат 6: 1.

Румъния в опозицията не успяха да изненадат с Италия. От екипа, който успя да победи Англия в груповата фаза, ние очаквахме повече. Тоти и Индзаги вкара топката, Румъния изпратен вкъщи. Непривлекателен игра открояваше Георги Хаджи, който през втората половина получи два жълти картона.

В мача Португалия и Турция фаворит беше очевидно. Нуно Гомеш вкара два пъти, хвърли турците от турнира. излизане на Турция в плейофите вече е голямо постижение, така че недоволни викове на феновете не е бил.

полуфинал

Двубоят между Холандия и Италия е украсата на турнира. Това не беше на финалите на УЕФА ЕВРО 2000, но не по-малък от възпали. Фаворитите се считат за холандски. Те имаха най-ярката атаката, която вече е успял да впечатли публиката. Италия противопоставя балансирана защита. Италианците трябваше да играе с десет души от 34-ата минута. Две санкции са наложени в Толдо врата, но вратарят на домакините игра и Род напусна италианците в играта. Всичко бе решено в дузпи, която Италия е по-стабилна и предава.

В мача Португалия Франс счупи на втория ред. В главния път отбора да отбележат топката и се преместили мача в допълнително. В самия край на рефера възлага наказание за престъпление, за което има страничен рефер. Зидан изпълнява правилно стандарта и е довело Франция до финала.

финали ЕВРО 2000

Тази вълнуваща УЕФА не можа да отбележи избледнели покритие. Така и станало. На 55-ти-та минута, италианците са решили, благодарение на гол Delvecchio. До края на полувремето те държи предимството. На добавена минута топката е пред портите на Италия. В допълнителното време Франция вкара "златен" гол и грабва трофея Европейско първенство по футбол 2000. Франция-Италия - най-вълнуващият двубой е финалът в продължение на много години.

Турнир организаторите донесоха огромни печалби. Мачове, посетени от милиони фенове. ЕВРО 2000 даде на публиката много положителни емоции и интересни битки.

Copyright © 2018 bg.birmiss.com. Theme powered by WordPress.