Спорт и фитнесВодни спортове

Изгряваща звезда на руския Евгени плувен Rilov: биография и кариера в спорта

Евгений Rylov, чиято биография е представена в тази статия, се счита за изгряваща звезда на руския навигация. 20-годишният спортист е носител на Олимпийските игри и Световното първенство, както и трикратен победител от националния шампионат.

Биография на спортист

Евгений Rylov е роден през септември 1996 г. в град Novotroitsk, която се намира в района на Оренбург.

Поради факта, че баща му е играл за различни футболни отбори, семейството често се преместят. Когато Юджийн е бил на десет години, той се озова в Фрязино извън Москва, а след това да се види.

Първите спортни стъпки

За първи път на бъдещите олимпийски медалист родителите внесоха в басейна, по съвет на лекарите, на възраст от шест. Почти от първия клас Евгени Rilov много увлечен от плуване. Обучението се проведе в Novotroitsk басейн "Wave" и първият наставник на младия спортист стана Shishin Андрей Gennadievich.

След като се премества в Москва Регион сесии продължи. Нов място за обучение се превърна за отдих и образователен център "Делфин". Eugene наставници в този период бяха Гулнара Romanadze, а след това отново Андрю Shishin. Crown дисциплина Rylova - гръб на разстояния от 100 и 200 метра.

е първото спортно успеха на е наградата в Летните игри сред учениците, преминаващи през 2011 година. На 16-годишна възраст, Евгений Rylov победител и медалист на Московска област. През 2013 г. той повтаря постиженията му в този турнир и поставя нови рекорди национален младши в Сто и двеста метра разстоянията в гръб. Тези показатели му позволяват до 16-годишна майстор на спорта.

Напредъкът в професионалния спорт

Преди началото на летните младежки олимпийски игри, които се проведоха през 2014 г. в китайския град Нанкин, треньорите имаха големи надежди за 18-годишният плувец. И той не го пропусна. Евгений Rylov стана трикратен победител на престижния младежки турнир в света. В същото време той създава две нови постижения: на разстояние от 100 метра гръб плувец актуализира младши рекорд на Русия, и 50 metrovke - свят.

2015 донесе Rylov ново постижение. Като член на руския национален отбор, той участва в световното първенство в Казан, където борбата срещу най-силната плувци планетата е успял да спечели бронзовия медал.

На олимпийските игри в Рио 19-годишният е управлявал Rilov като "тъмен кон". Противниците се опасяваха, Eugene, но се съмняваха успешното й представяне.

Но руската спортист от първите квалификационни кръгове, показа всички те са сериозни. В финалите, той се отправи към една шеста от време.

И ето го - плуването на медалите в гръб от 200 метра. Евгений Rylov завърши на трето място, губейки минималната виден Райън Мърфи на САЩ и австралийското Мич Ларкин.

Сега наскоро бронзов медалист интензивно се подготвя за новия международен конкурс, паралелно с това по време на излежаване на правоохранителните органи на Руската федерация.

Copyright © 2018 bg.birmiss.com. Theme powered by WordPress.