Спорт и фитнесЛеката атлетика

Фигурист Мария Петрова: спортни постижения и биография

Фигурист Мария Петрова - известния руски спортист, участник в много международни конкурси и медалист злато. Един от най-успешните фигуристи на постсъветска Русия.

Деца и юноши

Момичето е роден в Съветския съюз през 1977. Като дете, тя е доста крехко и болнав, така че родителите са решили, че е необходимо да се даде в спортната секция, така че тя може да се засили тялото си. Предвид характеристиките на физиологията, предпочитание е дадено на фигура пързаляне. Спортът тя стартира още седем години.

На първо място, тя обучени само за да бъдат здрави и силни, и не мисля за професионална кариера. Но един ден на детето ще забележите и спортни инструктори предлагат упражнения вече в спортната секция с едно око на конкурса и представления. Момичето не се отказва и да започне да работи редовно. Както ще стане ясно по-късно, детето си истински талант, и всеки път, когато тя се оказа в тренировките.

През 1991 г. фигурист постави в двойка с Антон Sikharulidze. Децата участват във всички състезания, които съществуват в прогимназиален етап. Въпреки младата си възраст, те винаги заемат първото или награди.

Още през 1993 г. двойката се изпраща на "възрастен" световно първенство. Заслужава да се отбележи, че след това Мария е само на петнадесет години. Младите спортисти бяха добре и са в състояние да вземат осмо място. Ето как започна пътя голям спортист на име Мария Петрова. Скейтъри, фото и видео изпълнения, които неизменно зарадват феновете и феновете показаха чудеса на лед.

Основният период на кариерата

През 1994 г. двойката Sikharulidze и Петров става участник в световни и европейски първенства. Те отново ще бъде далеч от подиума, но може да се подобри в резултат от миналата година. Този път те ще се шестото място.

Година по-късно двойката става петият в Европа и четвъртият в Русия и печели сребърен медал Скейт Канада International събитие. Но през този сезон ще бъде последен за техните съвместни изпълнения. Следващият фигуристът Мария Петрова започва да се свърже с Teymurazom Pulinym. Те ще се вози заедно само за две години, но през това време ще бъде от полза Сините саби турнир и спечели сребърен медал на Зимната универсиада и Европейското първенство сред юноши и девойки. По-значими награди този дует, за съжаление, не спечели.

Още през 1998 г. тя започва да говори с Alekseem Tihonovym, и този момент е наистина повратен момент в живота и кариерата на спортиста.

Работа с Тихонов

В първия сезон, младите хора стават шампиони на континента, на второ място в първенството на Русия, на трето място в Гран при на фигурно пързаляне Final, втората най-Скейт Канада International и първият на Bofrost Купата на лед турнир. Заедно с много обсега Тихонов Мария Петрова (фигурист). нейната биография характеризиращ се чрез множество паметни награди и постижения.

Сезонът на 1999-2000. Той ще бъде един от най-успешните в кариерата на двамата спортисти. Те спечели злато в света и Европа, отново да се превърне победители Bofrost Купата на лед, като злато в турнира за Купата на Русия и NHK Trophy.

На следващата година те отново да спечели много и различни награди, но те не могат да спечелят един единствен златен медал. Изненадващо е, че двойката ще бъде в състояние да получи златото само през сезона 2005-2006 година. И това ще бъде само си такива медали "възрастни" Руски първенства.

За съжаление, феновете, и в кънкьор олимпийски игри не могат да спечелят. Заедно с партньор, те заемат едва пето място. Малко преди пенсионирането му Мария ще спечели турнира Gold Cup на Китай, както и златен медал Trophee Ерик Bompard.

През 2007 г. на атлета обяви оттеглянето си. По това време тя вече беше на тридесет години. Заслужава да се отбележи, че по-голямата част от скейтърите завърши да действат професионално на около двадесет и пет години и Петров в продължение на много години, за да се показват най-високо ниво. Има информация, че я накара да се откажат от спорта контузия на колегата си спорт, а в много интервюта тя отбеляза, че може да има още няколко години, за да действат на международно ниво.

Фигурист Мария Петрова: любовен живот

Хората са изненадани, когато разберете, че момичето се появи девет години с един партньор. Това е наистина невероятно, но има един важен момент - Мария и Алекс съпрузи. Със сигурност няколко няма да продължи толкова дълго, ако не беше истински и искрени чувства. Мария многократно е заявявал, че това е благодарение на подкрепата на съпруга си, тя е в състояние да постигне това, което го има.

През 2010 г. Двойката има едно момиче, което реши да се обади Полин.

Живот без спорт

Бившият спортист е чест гост по телевизията. Участвала е в почти всички проекти, които са свързани с кънки на лед. Тя каза, че повече от един път, че той не можеше да си представи живота си без пързаляне, но тъй като се опитва да вземете всяка възможност да се върне на леда.

Фигурист Мария Петрова Русия ще остане в историята като един от най-силните атлети. А отделно трябва да се отбележи, че семейния живот е лишен от своите скандали и други неприятни подробности, които в наше време е почти в норма в средата на известни хора.

Copyright © 2018 bg.birmiss.com. Theme powered by WordPress.