Спорт и фитнесЛеката атлетика

Танит Белбин - известен американски фигурист

Танит Белбин - известен американски и канадски състезател по фигурно пързаляне. Той има двойно гражданство, но САЩ е представена на международната сцена. Пяла е на лед с Бенджамин Агосто. Двамата многократно спечели държавното първенство и по света. Белбин и Агосто завърши кариерата си през 2010 година. В тази статия ще опишем накратко биографията на талантливия кънкьор.

Ранна кариера

Танит Белбин е роден в Кингстън (Канада) през 1984 г., но израства в град Къркланд. Преди да се премести в Пенсилвания Астън момиче на много години, обучени в Кантон (Мичиган).

Майката на бъдещата кънкьор - Мишел - тя работи като дизайнер на костюми. Поради това, проблеми с избора на рокли в Tanit не е бил. В началото на кариерата си момиче участва в двойките фигурно пързаляне и танци на лед. Но след това реших да се съсредоточи върху втората distsipilne. Белбин първи треньор е Pol Virts. Под негово ръководство, тя участва в танци на лед с Liamom Dogerti. Не забравяйте и за момичето и чифт кънки. В тази дисциплина, партньорът й беше Бен Barukko.

Международно ниво

През 1998 г. Танит Белбин премества от Канада до Детройт. Игор Shpilband (нов треньор) постави в един чифт кънкьор с Бенджамин Агосто. Първият успех на спортистите стана бронзов медал на Световното първенство Джуниър. И тогава двойката спечели сребро в САЩ първенство. По този начин, Бенджамин и Танит автоматично се класира за Зимните олимпийски игри през 2002 година. Белбин, но не може да отиде на него. Момичето не е бил гражданин на САЩ.

Торино

Тогава Танит Белбин и Бенджамин Агосто реши да се концентрира върху международни и национални конкурси. В резултат на това спортисти спечелиха сребро на световното първенство и четири пъти спечелиха САЩ първенство. Загрижени фенове двойка реши да вземе участие в живота им. Те подписаха петиция за да се позволи Белбин да стане гражданин на Съединените щати предсрочно. Някои хора вярват, че ускоряването на този процес не е много честно. Много неизпълнени чужди спортисти по това време е бил отказан ранна регистрация на гражданство. Но Танит е много щастлив! По този начин тя придобива правото да участва в Олимпийските игри-2006. Белбин напълно оправдано доверието им. Заедно с Агосто спортист спечели сребърен в Торино. Тази победа е за скейтъри постигането на САЩ. На първо място, като в резултат на американски ледени танцьори все още не са показани. И на второ място, последният олимпийски медал в тази дисциплина получили представители на САЩ през 1976 година.

Смяна на треньора

Скоро Белбин и Агосто спечели пета титла в държавното първенство. И след това отидохме в световния шампионат. Има няколко стигна до четвъртия се дължи на спад Танит Белбин в задължителен танц програмата. През 2008 г. на скейтърите са решили да се измъкне от Игор Shpilband, който ги е треньор продължение на почти десет години подред. Новите учители и Бенджамин Tanit станаха Генадий Карпоносов и Наталия Линичук.

2008-2009

В началото на сезона Белбин и Агосто спечели два сребърни медала на Голямата награда "Купата на Китай" и "Скейт Америка". В оригиналния танц Бенджамин ранени гърба му, а от финала трябваше да бъде изоставена. Поради тази причина, двойката пропусна състезанието на страната. Въпреки Агосто има време да се възстанови за Световната купа. Бенджамин и след това Танит имам сребро. Само една точка пред руските фигуристи Домнина и Шабалин.

2009-2010

Сезонът започна с чифт победи в етапите на Голямата награда. Но тогава Танит е имал проблеми със здравето, и спортисти са отказали участие във финалите. Републиканско първенство 2010 Агосто и Белбин допусна по-млад Charli Uaytu и Мерил Дейвис. На следващо място, двойката взе участие в Олимпийските игри във Ванкувър, която е в състояние да отнеме само 4-то място. След това, вместо да ходят на Световното първенство по футбол, Бенджамин и Tanit отиде на турне с шоуто "Smakers Stars". След дипломирането си двойка обяви оттеглянето си.