Спорт и фитнесБойни изкуства

Владимер khinchegashvili, борба: Олимпийските игри

Един от днешните най-популярните грузинските спортисти - Владимер khinchegashvili. Борба му спечели уважение и признание в борба общност. На олимпийските игри през 2012 г., спортистът грузински спечели сребърен медал, говорейки в категория до 55 кг. И на следващите игри аз бях в състояние да спечели.

Биография на спортист

През 1991 г. той роден Владимер khinchegashvili. Борба става негова страст още от детството. Включете се в този спорт започва в родния си град Гори. В момента е член на местни спортен клуб "Динамо". Той е израснал в малко село на около сто километра от столицата - Тбилиси. На източната Грузия.

Страстта и любовта към този спорт успя да вложи баща му, който също е участвал в свободната борба. И на по-високо ниво. По-специално, той става носител на младежта световни и европейски първенства.

Владимир е бил дете е решил да тръгне по стъпките му. Ето защо, за дълго време да страдат над избора на спортната секция не е необходимо. Сред първия си треньор е баща му Аркадий и Nugzar Shireli.

Първи успех на вътрешния сцена не трябваше да чака дълго и скоро те бяха последвани и победи на международно ниво. През 2011 г. той спечели сребърен медал на Владимер khinchegashvili на европейско първенство. Борба му спечели наградата в германския град Дортмунд. През целия турнир грузински спортист има силен противник. Спрете го може само руската Джамал dzhamal otarsultanov в конфронтация.

Семейството на Владимир е най-голямото дете, но все пак има една сестра, с които той винаги поддържа отношения.

Олимпийските игри в Лондон

През 2012 г. khinchegashvili на борец Владимер първи път отидох в Олимпийските игри. Грузински спортист пристигна на събитието в Лондон. Грузия представени по време на Олимпиадата е много бой-достоен отбор в борбата, която в крайна сметка спечели 6 медала. Въпреки това, не злато не беше сред тях. Аз не беше изключение и Владимер khinchegashvili. Борба за игри беше представена в 7 категории тегло. Владимер khinchegashvili се появи в най-леката категория, а не по-тежки от 55 кг сред спортисти.

В турнира бе взел чрез Европейския квалификацията с Turk Ахмет Пекер. В Лондон, грузинеца първи пое египетския Ibragimom Farahom, а след това върху българската Радослав Velikovs и индийски Амит Кумар. В полуфинала се сблъсква с големи имена японски борец Шиничи Юмото, което Владимер khinchegashvili спечели.

В борбата за златния медал с руските грузинците сближили Otarsultanovym Джамал, които вече са имали спечели три европейски първенства. Срещата приключи в полза на руснаците. Първата му олимпийски медал спечели Hinchegashvili Владимир. Борбата му донесе слава в цялата страна.

В генералното класиране по време на Олимпиадата за първи път стана руснаците спечелиха 11 медала, от които 4 златни. Грузия стана деветият с три сребърни и три бронзови медала.

Преместване в друга категория на тегло

През 2013 Владимер khinchegashvili започва да се изявява в новия си клас на тегло - до 60 кг. Европейско първенство през този сезон се проведе в родината си - в Тбилиси.

Прави впечатление, че победител в категория до 55 кг беше неговият съотборник Джордж Edisherashvili. Героят на тази статия достигна до полуфиналите, където се срещна с руския Опан Сатоми, европейски шампион с три време. Грузинците са загубили и е удовлетворена от бронзов медал.

Европейският шампион

През 2014 г. той започва да действа в нов клас тегло Владимер khinchegashvili. Правилата на федерация по борба е била изменена, и спортистът не е по-тежък от 57килограм между съперници.

Европейско първенство по новите правила се проведе в град Вантаа, Финландия. Като цяло, грузинският отбор оценявам този турнир за себе си като провал. Само двама членове на националния отбор на подиума. Константин Habalashvili е на трето място в категория до 65 кг, но Владимер khinchegashvili първи път в кариерата си спечели Европейското първенство.

В решителната битка, той е по-силен боец от Монако Gennadiya Tulbya, родом от Молдова.

Сребро в Ташкент

Потвърдете вашия клас е в световни първенства Владимер khinchegashvili на. Осетинците (Владимир има осетински корени) пристигна за турнира сред най-силните бойци в света в Ташкент, столицата на Узбекистан.

Турнирът беше триумф на руския отбор, който спечели, след като спечели 15 медала, от които 6 са златни. Футболният отбор на Грузия е само една награда. Тя си спечели Владимер khinchegashvili.

В категорията тегло до 57 кг, той загуби на финала само представител на корейската Ян ген IL на народно-демократична република, бронзов медалист от Олимпийските игри в Лондон.

Триумф в Лас Вегас

Нова страница в своята спортна кариера Владимер khinchegashvili открит през 2015 г., когато той заминава за Световното първенство по футбол в САЩ Лас Вегас. На турнира той дойде до ранга на един от фаворитите за титлата, която е трябвало да се счита всеки противник.

До този момент в турнира изигра 24 комплекта медали. И това е строг лимит - във всяка категория тегло за една държава може да се представи само един член.

В общата избухнала борбата между руснаците и американците, които в крайна сметка спечели 4 златни медала. Въпреки това, само на руския отбор да спечели е по-(14 срещу 7), така че това й е и отиде до първия отбор място. Броят на награди и изтъкнати украинците - те 9 медала. Общо на подиума повдигнат от представители на 29 държави.

Грузинците спечелиха само един златен. Това в съкровищницата на своя отбор донесе Владимер khinchegashvili. Той говори в категория до 57 кг нагоре. В полуфинала в твърда борба той успя да победи монголци Erdenebatyna Behbayara.

Злато Владимер khinchegashvili играе с ирански Хасан Рахими. Грузински борец спечели първото световно първенство.

Първенство в Рига

Преди следващите летни олимпийски игри, най-важното е на Европейското първенство през 2016 г. в битката. Тя се проведе в столицата на Латвия - Рига. Екипът грузински показа блестящ резултат. В случай, че отбор по борба за точки грузинци спечелиха първото място, побеждавайки дори руските спортисти.

Само в класирането на медали, Грузия зае второ място. На Европейското първенство има 9 медала, включително и три златни, 2 сребърни и 4 бронзови. Руският отбор спечели 12 награди, от които 7 златни, един сребърен и четири бронзови.

выступал Владимир Хинчегашвили. В категорията тегло до 61 кг действали Владимер khinchegashvili. Финалът беше трудно за него, той се противопоставя на беларуски Джордж Kaliev. След уверен победа в полуфиналите на румънския Иван Guydea грузинците от срещна силна съпротива в конфронтация. Той успя да спечели само с решение на съдиите.

Така че в спестовната си банкова е на второ място в своята кариера световно първенство злато.

На олимпийските игри в Рио де Жанейро

През август 2016 г. Владимер khinchegashvili заминава за втория Олимпийските игри в спортната си кариера. В борбата се играе на 18 комплекта награди, за които влязоха в сбиване близо 350 спортисти от всички краища на света.

Една чудесна възможност да се потвърди превъзходството на класа си тегло се превръща в Олимпийските игри-2016. Борба, Владимер khinchegashvili мнозина вече са синоними. След неуспеха на преди 4 години, а грузински спортист е имал намерение да си отмъсти.

Въпреки факта, че преди началото на турнира е обявен за фаворит №1, всеки бой се готви старателно. Най-вероятно опонентите му бяха да бъде азербайджански Gadzhi Алиев, двукратният световен шампион, ирански Хасан Рахими, Монголия Erdenebatyna Behbayara и Северна Корея Ян Кьон-Ил. Те всички Владимер khinchegashvili срещна на различни етапи от кариерата си - и печели и губи.

Също така е невъзможно да се игнорира тъмните конете на шампионата. Руснаци Виктор Лебедев, двукратният световен шампион, кубински Yowlys Bonne и настоящият европейски шампион Владимир Дубов.

Пътят към победата

Пътят до финала не беше лесно, но тя преодоля Владимер khinchegashvili. Олимпиада за пореден път доказаха, че миграционните битки не се случват тук.

В полуфинала борецът грузински надви Алиев. Но на финала той се противопоставя на спортист, който никой не взе на сериозно преди началото на турнира. Японски Рей Higuchi.

Владимер khinchegashvili спечели по точки. Сега се класира олимпийската шампионка, той се подготвя за началото на следващия.

Copyright © 2018 bg.birmiss.com. Theme powered by WordPress.